aeroterminis šildymas

aeroterminis šildymas – pastatų šildymo sistema, naudojanti lauko oro šilumą

Oras – vanduo šilumos siurbliai namo šildymui ir karšto vandens ruošimui naudoja lauko oro šilumą. Tokių siurblių privalumas – nereikia atlikti žemės darbų, kurie yra sąlyginai brangūs ir sudaro apie 30-40% įrengimo kainos, todėl tokio siurblio įsirengimas ne tik pigesnis, bet ir greitesnis. 

Oras – vanduo šilumos siurblio įrengimas yra neblogas variantas atnaujinant šildymo sistemą, jei lauke jau sutvarkyta aplinka. Vis dėlto, reikia atkreipti dėmesį, kad metinės išlaidos šildymui dėl klimatinių sąlygų dažniausiai būna didesnės nei gruntas – vanduo šilumos siurblių. Šių siurblių efektyvumas krenta kartu su oro temperatūra. Esant šaltesniam orui, siurblys nebegali pasiekti reikiamo galingumo ir jo trūkumą kompensuoja įrenginyje įmontuoti elektriniai tenai, tad esant šaltai žiemai, sąskaitos už elektrą gali ženkliai išaugti.

Tiesa, oras – vanduo šilumos siurblių gamintojai nestovi vietoje ir tobulina įrenginius. Šiuo metu įrenginiuose integruojamos papildomos efektyvumo didinimo technologijos, tokios kaip papildomas EVI įpurškimas, bei kintamo greičio kompresoriai, kurie didina įrenginio efektyvumą kintant darbo sąlygoms. 

Oras - vanduo šilumos siurbliai

Kintančios galios Panasonic ir Hitachi oras - vanduo šilumos siurbliai. Darbas iki -25°C